فعالیت کانون دریانوردان‎خبره از سرگرفته می‎شود

با حمایت دولت یازدهم؛ فعالیت کانون دریانوردان خبره ایران از سر گرفته می‎شود.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز، شنیده‏‎ها حاکی از آن است که به زودی شاهد فعالیت مجدد تشکل تخصصی غیردولتی کانون دریانوردان خبره خواهیم بود. به طوری که می‎توان انتظار داشت پس از سال‎ها سکوت در آخرین روزهای زمستان خبر گردهمایی ادوار مختلف هیأت مدیره کانون دریانوردان خبره برای بازگشایی آن بتواند در کنار اخبار برچیده شدن تحریم‎ها نوید روزهای بهاری‎تری را برای صنعت دریایی و دریانوردی کشور به‌همراه داشته باشد.

ظاهرا معاونت سیاسی وزارت کشور نیز با ازسرگیری فعالیت این کانون به عنوان مهم‎ترین نهاد تخصصی و مستقل دریانوردی کشور موافقت کرده و با پذیرفتن عدم انحلال کانون اجازه برگزاری مجمع این کانون را مشروط به ارائه درخواست یک سوم اعضای آن داده است.


به اعتقاد کارشناسان، این اقدام مسوولان این کانون حتی اگر به فعالیت مجدد این تشکل تخصصی نینجامد حداقل توانسته اعضای آن را متقاعد کند که با وزیدن باد موافق در دولت تدبیر و امید، می‎توان بادبان‎ها را به اهتزاز درآورد!

 لازم به ذکر است «کانون دریانوردان خبره» در سال 1378 به عنوان یک نهاد خصوصی و صنفی با اخذ مجوز از کمیسیون احزاب و تشکل‎های سیاسی فعالیت خود را آغاز کرد و توانست تا سال 1386 با حضور مستمر در عرصه‎های تخصصی دریایی و دریانوردی کشور، تعداد اعضای خود را به بیش از 500 نفر برساند.

برگزاری شش دوره انتخابات هیأت مدیره، ثبت حرفه دریانوردی در ردیف مشاغل سخت و زیان آور پس از سال‎ها تلاش در سال 87 و تشکیل انجمن صنفی کارگری دریانوردان ایران، کمک در پیاده‎سازی کنوانسیون کار دریایی، تشکیل کمیته داوری و حل اختلاف دریانوردان و برگزاری سه گردهمایی بزرگ دریانوردان کشور در سال های 88 ، 89 و 90 از مهم ترین دستاوردهای این کانون تخصصی بوده است.

گفتنی است در سال گذشته رئیس جمهور از تدوین لایحه‌ای در زمینه حمایت از سازمان‌های مردم نهاد در وزارت کشور خبر داده بود که انتظار می‎رفت با تصویب آن در مجلس، شاهد افزایش ظرفیت‌ها و مشارکت بیشتر این دسته نهادهای تخصصی مستقل باشیم.

نظرات مطلب
فرم ارسال نظر
درباره سایت
  • انجمن علمی دریانوردی دانشگاه آزاد خارگ یک انجمن علمی دانشجویی است که زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارگ فعالیت میکند.
    این انجمن می کوشد تا در معرفی رشته دریانوردی (ناوبری) و پیشرفت و توسعه این رشته نقشی را ایفا کند.
    در راستای بهبود عملکرد این وبلاگ منتظر نظرات، پشنهادات و انتقادات شما کاربران گرامی هستیم.

    موفق و سربلند باشید.

امکانات سایت

تصاویر منتخب

انجمن علمی ناوبری دانشگاه آزاد اسلامى واحد خارگ

Marine Scientific Society of Kharg Maritime College

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic